Димовски: Во недела сите гласаме против власта - разликите ќе ги пегламе од понеделник

Илија Димовски, поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, повика во недела, кога се оржува вториот круг од локалните избори, да се излезе и да се гласа за сите кандидати кои се против власта.

Интелектуална нужност е да се сруши оваа власт… Сите и сечии разлики на страна, има време за политика… Државата е во прашање… Недела, гласаме за сите кандидати што се против власта… напиша тој.

27.10.2021 - 23:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега