Дисциплинска против инспекторот Илиевски откако открил неправилности во тетовскиот универзитет

На 19 јули ќе се одржи состанок на дисциплинската комисија на Државниот просветен инспекторат, за покренатата дисциплинска постапка против просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, по решенијата на инспекторот Илиевски за незаконско напредување во наставно-научни звања на Државниот универзитет во Тетово (ДУТ) на тројца јавни функционери на ДУИ (Арбер Адеми, Агим Нухиу, Сафет Емрули), пренесе МКД.МК.

 

Илиевски вели дека за оваа постапка ги известил и Народниот правобранител и Хелсиншкиот комитет за човекови права, а запознаена е и Државната комисија за спречување корупција.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 12:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега