„До крајот“ - по смртта објавен новиот спот на Влатко Илиевски

„Фабрика продукција“ на својот официјален канал на „Јутјуб“ го објави новиот спот на Влатко Илиевски.

Станува збор за видеозапис за песната „До крајот“. Нема детали кога е снимен овој проект, а видеото е споделено и на „Фејсбук“ на една од фан-страните на трагично починатиот пејач.

Безживотното тело на Илиевски  беше пронајдено во неговиот автомобил во Скопје.

Македонската јавност тагува по пејачот кој прерано загина, но барем неговите дела ќе останат засекогаш со нас.

Уживајте во песната и спотот на Влатко.

 

 

 

 

12.07.2018 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега