Доаѓа крај на студот - какво време не чека до крајот на месецот

Се гледа крајот на исклучително студеното време. Со завршувањето на оваа недела конечно ќе почнеме да се одмрзнуваме. Не во буквална смисла на зборот бидејќи и во текот на наредната недела максималните температури ќе бидат во негатива, но сепак, студот ќе попушти.
„Најтопло“ ќе биде во сабота кога максимумот ќе отиде до 4 степени заедно со врнежи од дожд а на повисоките места снег.
Од идната недела, температурите ќе се качуваат до минус 1 а минималните нема да одат под минус 9.
Во последната недела од јануари, дневните температури ќе биде постојано во позитива а минималните утрински температури нема да одат под минус 4.
Поинтензивни врнежи од снег не се очекуваат.

 

 
 
11.01.2017 - 11:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега