Дојава за бомби на авионите на Wizz Air и Air Montenegro - наредена евакуација

Вечерва околу 19 часот и 15 минути на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ добиена е дојава за поставена бомба. Аеродромот во моментов е затворен, а последниот авион тргнал во 18:45 часот. Сите планирани летови доцнат.

На социјалните мрежи се појави видео од евакуацијата на патниците од еден од авионите, на кое се гледаат патници во паника како се спуштаат по тобоганот. Сите патници се евакуирани.

Српските медиуми неофицијално објавија дека дојава за бомба имало за авионите на авиокомпаниите .

29.02.2024 - 22:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега