Доктор Аголи од Дебар се излекува: „Не се уплашив и ја примав терапијата“

Излекуваниот доктор од Дебар Арбен Аголи од Дебар во гостивање на ТВ 21 објасни дека успеал да го победи корона вирусот со смиреност и терапија.

Многу смирено ја примив таа вест. Не се уплашив воопшто и психички почнав да се подготвувам за тоа што следи, а тоа е 14 дена самоизолација во домашни услови и подлегнување на терапија која ми беше препорачана од колегите од Инфективната клиника – посочи Аголи.

Тој вели дека цел тим од двајца доктори и 3 медицински сестри се заразиле од семејство кое дошло во болницата, чии членови подоцна се испоставило дека се позитивни на Ковид 19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2020 - 08:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега