Докторите носат нова одлука важна за српската водителка - пресуден ден за нејзината иднина

Младен Мијатовиќ, партнерот на српската водителка Деа Ѓурѓевиќ, која закрепнува во болница после тешката сообраќајна несреќа, открива дека досега сите чекале понеделник за да слушнат нови информации за нејзиното понатамошно закрепнување и текот на лекувањето и дека засега состојбата е непроменета.

-Деа и понатаму е во единицата за интензивно лекување и засега нема промени за нејзината состојба. Во понеделник ќе знаеме нешто повеќе за лекувањето и дали ќе биде префрлена од интензивна нега. Тоа засега трпеливо го очекува. Деа е добро и храбра е - рекол Младен Мијатовиќ кој е во секојдневен контакт со својата девојка, иако поради вирусите кои владеат не смее да ја гледа во живо.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега