Дожд и снег, па сонце: Какво ќе биде времето до крајот на месецов

Утре ќе има повремени врнежи од дожд, на планините од снег. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец, во западните делови повремено ќе засилува.

Во ноќните часови пак и во четврток претпладне се уште ќе има повремени врнежи кои и на некои повисоки места ќе преминат во снег.

Потоа следува период на стабилно и потопло време.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 22:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега