Драма пред кафеана во Скопје - пијан правел неред, па бил агресивен и кон полицаец

 

Вчера во 03:35 часот во село Трубарево-скопско пред угостителски објект 32-годишниот Д.А. од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеник при преземање службени дејствија.

Лицето било приведено во Полициската станица Гази Баба и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.08.2019 - 15:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега