Драма во Аеродром: Пет деца се заглавиле во лифт, ги ваделе пожарникари

Десетина минути по полноќ вчера пет деца се заглавиле во лифт  во скопската населба Ново Лисиче, објави „Експрес“.

Децата телефонски побарале помош од најблиските, но тие не успеале да им помогнат и на помош беа повикани припадниците на противпожарната бригада на град Скопје.

Според очевидци, кон зградата се упатило противпожарно возило, на булеварот „АСНОМ“ во близина на бензинската пумпа на „ОКТА“, црквата „Свети Јован Крстител“ и паркот познат како „Авионче“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.05.2019 - 14:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега