Драма во кафеана во Кочани: Со остар предмет им се заканувал на присутните и газдата

 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против 31-годишниот Д.Д. од Облешево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 02.01.2020 во угостителски објект во Кочани, пријавениот им упатувал закани на присутните, а со остар предмет се заканил и на сопственикот, но бил спречен од полициски службеници.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 16:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега