Драма во казнено - поправната установа Штип: Затвореник се заканувал на вработен


СВР Штип поднесе кривична пријава против З.Ш.Н.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. 

На 23.04.2024, пријавениот кој е осуденик во Казнено - поправната установа Штип, упатувал закани на М.С. од Штип, вработен во установата.

28.05.2024 - 16:37

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега