Драма во Куманово: Земал кујнски нож и му се заканувал на татко му

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.Д.(40) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

Пријавениот на 29.02.2020 околу 02:00 часот во приземна просторија од куќа на ул. „120“ во Куманово, започнал расправија со неговиот татко И.Д.(64), по што зел кујнски нож и му се заканил, a во момент кога неговиот другар А.А. му го одзел ножот, истиот се здобил со телесна повреда на десната дланка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2020 - 15:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега