Драма во Ново Лисиче: Велосипедист ударал по „југото“ на сопружници и го оштетил

 

Вчера вечерта во 22:30 часот во СВР Скопје, 61-годишната М.Ж. од Скопје пријавила дека во околу 16:30 часот на бул.„Видое Смилевски Бато“ во Скопје, додека се движеле со патничко возило „југо“, со скопски регистарски ознаки, што го управувал нејзиниот сопруг В.Ж., по недоразбирање во сообраќајот со едно лице со велосипед, велосипедистот почнал да удира по возилото и го оштетил.

МВР информира дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.09.2020 - 17:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега