Драма во Охрид: Си изградил куќа, ама сега ќе треба да ја сруши - инспекторите утврдиле дека немал документација

СВР Охрид поднесе кривична пријава О.К.(57) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.
Тој, на катастарска парцела на улицата „Даме Груев“ во Охрид, спротивно на Законот за градба и без соодветна документација за градба, издадена од надлежен државен орган, бесправно изградил станбен објект за домување.

04.10.2023 - 18:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега