Драма во Сараево: Син си го запалил таткото и избегал

Во Сараево се случила вистинска драма во едно семејство, кога синот го запалил таткото и избегал, па сега полицијата трага по него.

„За случајот е известен дежурен обвинител, а полицијата сè уште трага по осомничениот кој е обвинет за кривично дело убиство во обид“, велат од полицијата.

Таткото заработил изгореници на 75 отсто од телото, а синот избегал во непознат правец.

01.10.2022 - 20:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега