Драма во Скопје: Го навредувал, па со лопата го удрил соседот

 

Вчера во 21:00 часот 20-годишниот Д.В. од Скопје, пријавил дека околу 19:30 часот додека бил во неговиот дом на улица „30“ во Радишани, слушнал викање од дворот, при што го забележал соседот, 51-годишниот Д.И. како со лопата удирал по оградата и упатувал навредливи зборови. Во еден момент Д.И. со лопата го удрил пријавителот. По преземени мерки Д.И. е лишен од слобода. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2019 - 15:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега