Драма во Скопје: Младо момче скокна од зграда

Во 20.34 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на булеварот„Кирил и Методиј“ скокнало лице од стан на втор кат.

Полициски службеници излегле на местото и било утврдено дека станува збор за 24-годишниот Д.Б. од Скопје, кој скокнал во присуство на екипа на Итна медицинска помош која претходно пристигнала на местото.

Тој бил префрлен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега