Драма во струмичко: Додека биле во лов, пукал кон дивечот, но го погодил другарот

 

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(70) од село Куклиш, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешки дела против општа сигурност“.

На 26.01.2020 во атар на с.Раборци, струмичко, на место викано „Чепели“, додека М.Ѓ. и В.В., двајцата од с.Куклиш, како и Н.Н., М.Н., Д.Т. и Љ.Н., сите од Струмица, биле на лов на дивеч, М.Ѓ. во еден момент испукал кон дивечот, но го погодил Н.Н.(65) во пределот на градите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2020 - 15:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега