Драма во Ваксинце: Двајца мигранти од Пакистан држеле во заложништво 19 други

Мигранти од Пакистан држеле во заложништво поголема група мигранти во селото Ваксинце. Мотивите за делото сѐ уште не се разјаснети.

 

Како што се наведува во извештајот од страна на СВР Куманово на 13.07.2020 година по претходно добиени сознанија дека во објект во с.Ваксинце 2 НН лица – мигранти држеле поголема група на мигранти во заложништво, превземени се мерки и активности при што во напуштен објект се пронајдени 21 лице – мигрант од кои 2 сторитела од Пакистан кои се лишени од слобода и 19 оштетени лица – мигранти. Се работи на целосно расчистување на случајот и поднесување на соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.07.2020 - 14:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега