Драма за татко од Скопје: "Ало полиција добив порака дека син ми е грабнат"

Вчера во 19:50 часот во СВР Скопје, 48-годишен маж од Скопје пријавил дека добил порака од непознат телефонски број дека неговиот 14-годишен син бил грабнат.

Веднаш се преземени соодветни мерки и момчето е најдено кај друг малолетник. Малолетникот е приведен во полициска станица. Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 16:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега