Дрога пронајдена во пакет наменет за затвореник во штипскиот затвор

На 20 октомври службеници од штипскиот затвор во полиција пријавле дека во затворот била пронајдена прашеста материја.

Полицијата извршила увид на местото, при што во пакет наменет за осудениот Р. А. (34) од Куманово била пронајдена прашестата материја, која е одземена и предадена за вештачење.

По комплетирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2020 - 16:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега