Дрво падна врз три автомобили кај Зелен пазар

Големо дрво се откорна и падна од силниот ветер во центарот на Скопје, пренесува КУРИР.

Инцидентот се случил на паркингот зад Зелен пазар, при што дрвото паднало и оштетило три паркирани автомобили.

Засега не е познато дали силниот ветер попладнево предизвикал и други штети во градот.

05.08.2021 - 16:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега