Дурловски: 15 јули е референдум дали ќе не биде како држава или не

Носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 5, Игор Дурловски вели дека изборите на 15 јули се референдум дали ќе не биде како држава или не.

На 15 не се работи за обични избори како што сме имале како што сме имале случај да гледаме пред 8,12,16 години, натпревар меѓу два концепти, различни ставови во смисла како ќе се води економијата, државата. На 15 , по мене, се работи за референдум дали ќе не биде како држава или не, истакна носители во ИЕ 5 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2020 - 14:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега