Два нови смртни случаја од коронавирусот во земјава

 

Во последните 24 часа во земјава се регистрирани уште два смртни случаја од коронавирусот, неофицијално дознава „Алсат“.

Со тоа вкупниот број на починати од коронавирусот до денес се искачи на 9.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

31.03.2020 - 14:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега