Двајца Албанци се обиделе нелегално да ја преминат границата- македонската полиција веднаш ги уапси

Во атар на дојранското село Николиќ, вчера во 05.30 часот полициски службеници ги привеле лицата Р.Х.(61) и А.Х.(26), двајцата од Република Албанија.

Како што денеска соопшти МВР, Р.Х. и А.Х. се обиделе нелегално да ја преминат државната граница од Македонија со Грција.

Лицата биле предадени во Полициската станица Дојран за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.09.2019 - 11:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега