Двајца НБА кошаркари го победија коронавирусот

Руди Гобер, кој беше првиот заразен кошаркар со коронавирус во НБА лигата, и неговиот соиграч Донован Мичел во целост се опоравија од коронавирусот, соопшти Јута.

– Играчите повеќе не претставуваат опасност за инфеkција, објави НБА тимот од Солк Лејк Сити од каде додаваат дека никој во клубот повеќе не е заболен од коронавирус.

По објавата за позитивниот тест на коронавирус на Гобер, раководството на НБА лигата донесе одлука за прекин на натпреварувањето и засега нема информации кога би можело да продолжи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.03.2020 - 20:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега