Двајца прилепчани фатени во кражба

Двајца прилепчани се уапсени откако биле затекнати како крадат.

 -Вчера во 16.20 часот на ул.„К. Волнароски“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп ги лишиле од слобода С.Џ.(35) и Е.Џ.(34), и двајцата од Прилеп, кои биле затекнати по извршување на кривично дело „кражба“ и кај нив биле пронајдени метални предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од  стореното од кривично дело, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.03.2020 - 10:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега