Двајца радовишани фатени при вршење на кражба

Двајца жители на Радовиш, С.С.(48) и Г.Ј. (61), вчера попладне биле затекнати при вршење на кривично дело „тешка кражба“во кругот на поранешниот рудник „Дамјан“, соопштија од СВР-Струмица.

Полицијата ги одзела украдените предмети, а за настанот бил известен јавен обвинител од Основно јавно обвинителство во Радовиш.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2020 - 13:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега