Двајца скопјани и државјнин на Германија се степале во Чаир, па еден од нив извадил пиштол

Вчера околу 12.40 часот на подрачје на Чаир биле приведени три лица, О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од Р.Германија.

Како што информира МВР, трите лица започнале меѓусебна физичка пресметка во која едно лице употребило и пиштол.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштија од полицијата.

19.08.2022 - 17:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега