Двајца скопјани се испијаниле, па се испотепале меѓусебе

Двајца пијани скопјани се испотепале, па откако пристигнала полицијата се однесувале агресивно и кон нив.

Вчера во 19.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Мирче Ацев“ во Скопје, поради меѓусебно недоразбирање и претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.К.М.(40) и С.А.(62), и двајцата од Скопје, кои биле во алкохолизирана состојба, а откако полициските службеници излегле на местото на настанот пријавените се однесувале агресивно и кон нив.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.4, 6, 11, 13 од ЗППЈРМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2020 - 17:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега