Двајца тетовчани нападнале полицајци пред дискотека

 

Две момчиња се приведени откако пред дискотека во Тетово нападнале полициски службеници.

Од МВР велат дека синоќа во 03:03 часот, пред дискотека во Тетово лишени од слобода биле Б.Б. (19) и М.Н (20), двајцата од Тетово, поради тоа што физички нападнале полициски службеници кои извршувале службени дејства.

-Тие биле приведени во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2020 - 14:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега