Две лица фатени со дрога, едниот во полициски час

 

 

 

Две лица се уапсени поради тоа што кај нив била пронајдена дрога. Едниот во Куманово, другиот во Тетово.

 

-Вчера во 14.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Т.(21) од Куманово затоа што при преглед кај него била пронајдена бела прашкаста материја. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од полиција.

 

Тетовецот, пак, е приведен завчера околу 21:30 часот, за време на полициски час. Полициски службеници од СВР тетово кај него пронашле бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодвете поднесок.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2020 - 09:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега