Две лица нападнати во угостителски објект

Во 15,05 часот 36-годишниот С.Ќ.  од Струмица пријавил дека истиот ден околу 04,00 часот додека со Т.З. бил во ресторан на улицата „Младинска“ во Струмица, дошле М.С. и уште едно непознато лице и физички го нападнале. 

Исто така, 20 минути по полноќ, 41-годишниот И.П. од Ново Село пријавил дека околу 23,30 часот додека седел во угостителски објект во Ново Село бил физички нападнат од Т.Ц.

Се работи на расчистување на случаите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.01.2020 - 15:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега