Двојно убиство во Северна Митровица: Си ги убил братот близнак и таткото

Две лица се убиени, а според првите информации станува збор за момче кое си ги убило братот близнак и таткото, кој е познат адвокат во Северна Митровица.

Злосторството се случило на улицата „Крал Петар“ во Северна Митровица утрово околу шест часот, а на него му претходела караница.

Портпаролот на косовсната полиција Бранислав Радовиќ потврди дека во инцидентот учествувале двајцата браќа близнаци родени во 1993 година и нивниот татко.

27.05.2022 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега