Џафери од Екогерила: Ни понудија 1/4 милион и да ја затвориме устата за Југохром

Во синоќешното издание од дебатниот магазин Click Plus на ТВ21, Арианит Џафери од Екогерила рече дека им било понудено од одредени луѓе без да споменува имиња 1/4  од милион само да не зборуваат за Југо хром.

Тој кажа дека имало обиди и од Анѓушев и Дураку да се отвори Југохром во Тетово.

„Ние не подлегнавме на притисоците. Имавме и понуди, но и притисоци само за да не протестираме, но ние не прифативме ништо', заклучи Џафери.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 07:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега