Џафери резигниран: Конечно успеавте Заев веќе не е премиер - доби бурен аплауз (ВИДЕО)

Она што не успеавте да го направите на седницата за доверба на Владата денеска ви успеа – резигнирано коментираше Претседателот на Собранието Талат Џафери веднаш откако ја констатираше оставката на Премиерот Заев и целата негова Влада.
Опозицијата целиот негов коментар го проследи со бурен аплауз.

 

 

23.12.2021 - 13:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега