Џил Бајден за првпат се обрати пред нацијата како Прва дама: Време е да се обединиме и да бидеме една Америка (ВИДЕО)

Џил Бајден, сопругата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден и новата прва дама, и се обрати на нацијата преку Твитер.

На почетокот на својот говор, таа рече дека Америка го слави почетокот на новата администрација на секои четири години и дека ова е ново поглавје за Соединетите држави.

„Време е да се обединиме, да бидеме една Америка, со една влада што ќе ни служи на сите“, рече Џил Бајден на Твитер.

Таа рече дека гледа надеж и оптимизам во новата инаугурација, што, како што истакна, е кулминација на заедничката работа на илјадници луѓе кои создадоа нешто посебно во тешка година.

Таа им се заблагодари на сите кои, како што рече, ги направија да се чувствуваат добредојдени и им се заблагодари на сите кои инаугурацијата ја направија посебна за неа и сопругата на Џо Бајден.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега