Ѕвездата на Титаник Кејт Винслет го очекува своето трето дете

Британската актерка Кејт Винслет која ја имаше главната улога во филмот „Титаник“ е бремена со својот трет сопруг Нед Рокенрол.

Кејт Винслет веќе има две деца од претходните два брака: 12-годишната Миа со Џим Триплтон и 10-годишниот Џо со Сем Мендес.

- Кејт и Нед многу се среќни, бебето ќе биде родено кон крајот на годината, изјави агентот на актерката за списанието „Пипл“.

 

 

најчитано сега