Една од шесте девојки која го тужеше професорот по глума во Белград се откажа- дала исказ па се откажала

Од шесте девојки кои го обвинија директорот и сопственикот на училиштето во Белград Мирослав Мика Алексиќ (68) за силување или незаконски сексуални дејствија, една се откажа од тужбата во изминатите неколку дена.

Според неофицијални информации, оваа актерка претходно сведочела во полиција за сè што поминала додека одела во ова познато студио во строгиот центар на Белград, мислејќи дека ќе биде сведок. Меѓутоа, кога дознала дека улогата и е нарушена, се откажала и решила да не му наплаќа лично, пишува Новости.

Со оглед на новонастанатата ситуација и ова повлекување, остануваат уште две девојки, кои го обвинија Алексиќ за сексуално злоставување, да бидат сослушани во Вишото обвинителство во Белград. Тие не сакаат да се открие нивниот идентитет, а една од нив е малолетна. Како што се испостави, тие ќе ги дадат своите изјави на крајот на неделата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2021 - 13:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега