Едно лажиче на ден спречува голема болест - Домашен лек за деменција

Деменцијата е болест која е многу опасна, а се повеќе ги напаѓа старите луѓе, но една лажичка од овој лек на ден навистина помага.

Луѓето кои јадат мед секој ден имаат многу мала шанса да имаат деменција.

Антиоксидансите од медот можат да делуваат на одредени делови од мозокот. Богат е со полифенол, приридна хемикалија за помнењето.

Потребно е да внесете 20 грама на ден.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 20:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега