Едвај се дише - Аеродром најзагадена населба вечерва

Вечерва загаден воздухот во Скопје.  Најзагадена населба вечерва е Аеродром каде едвај се дише.

Измерени се 457 микрограми ПМ10 честички.

Вечерва е загадено и кај Ректорат, Карпош и Ѓорче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 20:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега