Експертите Дарко и Сулејман го имаат лекот против коронавирус: Дневна доза по половина литро беровска ракија (ВИДЕО)

Беровската сливова ракија е лекот против корона вирусот кој го препорачуваат Дарко и Сулејман, долгогодишните експерти во консумирање сливка.

„Дупла ракија насабајле и едно литро преку ден“ вели едниот од нив и додаваат дека овој лек го препорачуваат на сите возрасни над 18 години без разлика дали се мажи или жени.

Тие го покажаа и „лекот“ и покажа и како се конзумира.

И двајцата велат дека спасот од короната е токму беровското злато, кое освен што ги зближува, ги прави и отпорни на инфекции, вируси и ниски температури. Најважно во овој лек е јачината, бидејќи под 50 степени лекот не делува.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.03.2021 - 10:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега