Експлозија го потресе Сараево - повредени се неколку лица

Едно лице го загуби животот, а повеќе се повредени при серија експлозии во котларата на Клиничкиот центар во Сараево.
 
 
Во Клиниката во Сараево експлодирал котел, а најголемиот број од жртвите се вработени во Клиниката. 
 
Повредените за среќа поминале со полесни повреди и се згрижени во Клиничкиот центар.

најчитано сега