Експлозија пред градинка во БиХ - уништен автомобилот на познат фудбалски тренер

Во наслебата Облиќево во Бања Лука утринава одекнала експлозија, а потоа избувнал и пожар во автомобилот паркиран пред зграда во близина на градинка.

РТРС неофицијално дознава дека станува збор за автомобилот на локалниот фудбалски тренер Радомир Поповиќ.

Пожарникарите во рекордно време успеале да го изгаснат пожарот и да спречат ширење на оганот на другите паркирани возила, а на запалениот автомобил му е направена голема материјална штета.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.06.2019 - 18:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега