Експлозија во центарот на Загреб - безживотно тело пронајдено во стан

Едно лице загина при експлозија, која одекна утрово во станбена зграда во центарот на Загреб.

Безживотното тело е пронајдено во еден од становите на зградата. На местото на инцидентот се наоѓаат екипи на итна медицинска помош, на полицијата и пожарникари.

Засега нема информации за други жртви или повредени лица, ниту е позната причината за експлозијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.07.2019 - 13:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега