Експлозија во двор во Скопје

 

Скопјанец слушна експлозија во двор на празна куќа во Скопје. Вчера во 21:45 часот во Полициската станица во Чаир, 60-годишниот Р.К. од Скопје пријавил дека на ул. „Алекса Дундиќ“ слушнал експлозија во дворот на Г.К., кој бил во странство.

Р.К. влегол во дворот и забележал дека биле изгорени две дрва. Повредени лица нема. Полициски службеници излегле на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2019 - 15:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега