Енди Мaрej третпат стана татко, по две ќерки, доби син

Британскиот тенисер Енди Мареј стана татко по третпат! Неговата сопруга Ким Сирс роди машко бебе.

Тие веќе имаат две ќерки, тригодишната Софија и двегодишната Еди.

„Момче е. Сè уште не го знаеме името. Ја видов фотографијата. Пресреќна сум што сè е завршено и тие се добро“, рече бабата на Мареј за „Сан“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.11.2019 - 20:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега