Ентони Хопкинс умее да се забавува дома, а има и одлично друштво (ВИДЕО)

Познатиот британските актер Ентони Хопкинс има 82 години и се е во ризичната група на луѓе поради Ковид-19 коронавирусот.

На Инстаграм објави видео-снимка каде што свири клавир, но не е сам, туку заедно со мачорот Нибло.

-Нибло се грижи да бидам добро, а за возврат бара да го забавувам... мачки.., напиша Хопкинс под видеото.

 
 
 
View this post on Instagram

Niblo is making sure I stay healthy and demands I entertain him in exchange... cats

A post shared by Anthony Hopkins (@anthonyhopkins) on Mar 18, 2020 at 10:20am PDT

20.03.2020 - 22:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега