ЕСМ ги раздвои елементите во логото за подигање на јавната свест за социјална дистанца

Електрани на Македонија (ЕСМ) симболично ги раздвои елементите во своето корпоративно лого во насока на подигање на јавната свест за потребата од социјална дистанца во услови на пандемија.

Пораката на логото, како што соопштија од ЕСМ, е „Да се држиме заедно, но да одржувамe дистанца“.

– АД ЕСМ секојдневно ги охрабрува своите вработени да ги почитуваат сите препораки на надлежните органи, со цел што побрзо да ја надминеме кризата и предизвикот со кој сме соочени, се вели во соопштението. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.03.2020 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега